WKS Śląsk Wrocław Gospodarze

Widzów:

30.08.2015

WKS Śląsk Wrocław 1:0 (0:0) Polonia Stal Świdnica

Skład: Banach - Wójcik, Piekarczyk, Supranionek, Goździszewski - Skowron (50' Szulc) , Szlęzak, Andrzejczak, Okarma, Łakomski, Tylki.

Bramka: Tylki 76' asysta Szulc

Pierwsza połowa mało imponująca widowiskowo, ale gra naszych zawodników bardzo rozsądna. Uważnie i skutecznie w obronie, w ataku ostrożnie. Przeciwnik również przede wszystkim bronił. Nie mieliśmy na trybunach nadzwyczajnych emocji, ale gra naszych chłopaków wyglądała bardzo dobrze. Kontrolowaliśmy grę i nie pozwoliliśmy na zagrożenia własnej bramki.

Druga połowę już od pierwszych minut rozpoczęliśmy szybciej i bardziej ofensywnie. W miarę upływających minut stwarzaliśmy coraz więcej groźnych akcji pod bramką przeciwnika. Kilka razy kiksy i drobne błędy uchroniły Polonię przed utratą bramki. Przeciwnik przez cały mecz zdołał tylko trzy razy zagrozić naszej bramce, ale w tym dniu ani obrońcy ani bramkarz nie dał się zaskoczyć. Pod koniec spotkania koniecznie chcieliśmy szalkę zwycięstwa przychylić na naszą stronę i udało się. Szulc w środku pola podaniem na prawą stronę uruchomił Michała Tylki, który przyjmując piłkę wpadł w pole karne i w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Zdobywamy bramkę na wagę zwycięstwa.

Gratulacje dla chłopców, gra wyglądała bardzo dojrzale i najważniejsze, że skutecznie.