Start nowego sezonu tuż tuż!

Sezon 2016/2017 już dawno przeszedł do historii. Niezwykle udany dla nas zakończony zamierzonym awansem do Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Tak właśnie w tej lidze w nowym sezonie 2017/2018 będzie uczestniczył nasz zespół Juniorów Młodszych. Zespół, który przeszedł przebudowę praktycznie w połowie kadry. Rocznik 2000 zakończył swą przygodę w juniorach i aktualnie zasila już szeregi seniorów naszego klubu. W miejsce kolegów do drużyny wkroczyli nowi zawodnicy rocznika 2002, którzy już mieli okazję gry w poprzednim sezonie w juniorach. Nasza kadra wygląda solidnie, ale w obliczu rozegrania aż 17 meczów na jesień jesteśmy świadomi, że wiele wyzwań przed nami, którym chcemy wstawić czoła i grać możliwie najlepiej w każdym meczu.

W rozgrywkach od bieżącego sezonu zaistniały spore zmiany. Wprowadzono system jednorundowy co jest chyba najważniejsza zmianą. Aktualnie w rozgrywkach bierze udział 18 zespołów, które walczą w rundzie jesiennej o poszczególne miejsca w tabeli, ponieważ od wiosny 2018 zostanie utworzona 1 Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych do której awansuje 8 najlepszych zespołów oraz 2 Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych do której awansują drużyny z miejsc 9 - 14, a natomiast ekipy z pozycji 15 - 18 spadają do Ligi Okręgowej. Wiosną 2018 będzie w Ligach Wojewódzkich po 8 drużyn, które będą grać w tejże rundzie mecz i rewanż co a łącznie 14 meczów. To chyba wszystkie najważniejsze zmiany dotyczące rozgrywek juniorów młodszych na tym szczeblu.

Tak więc zapraszamy do śledzenia poczynań naszej Kuźni oraz całej Ligi, ponieważ emocji nie powinno brakować :)